Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez patison » 17 Mar 2011, 00:48

UWAGA!!!
Wszyscy mieszkańcy Widzewa a także okolic tj: Dąbrowy, Olechowa, Janowa czy Sikawy macie specjalną okazję posprzątania swoich domów i piwnic z zalegających niepotrzebnych już sprzętów elektronicznych!!
W weekend: 9 i 10 kwietnia tj sobota i niedziela w godzinach 9.00 ? 17.00 Fundacja " Nie Tylko Myśl" ( http://www.nietylkomysl.pl) organizuję

WIOSENNĄ ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI

Do pojemników/ciężarówki ustawionych na terenie ZSO nr 1 w Łodzi przy ul. Czajkowskiego 14 (parking przed laskiem)
ZBIERAMY STARY i ZUŻYTY SPRZĘT:
- telewizory, monitory
- komputery, drukarki , faxy, ksero itp.
- lodówki, pralki, odkurzacze, żelazka itp.
- radia, magnetofony, adaptery
- akumulatory, baterie
- elektronarzędzia, telefony, kable
- czajniki elektryczne, piecyki, kuchenki gaz. itp.

- Wystawiamy za darmo dowody utylizacji!!
- Dochód z zebranego sprzętu przeznaczamy na wyjazdy wakacyjne dzieci z Domów Dziecka!

ZAPRASZAMY i DZIĘKUJEMY :) :)
CHROŃMY NASZĄ ZIEMIĘ !!! Nie wywalajmy w żadnym wypadku elektrośmieci do zwykłych śmietników, nie składujmy ich też koło bloków czy po piwnicach! Oddajmy niech będzie z nich POŻYTEK!
patison
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Mar 2011, 00:25





Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez Marek » 23 Mar 2011, 13:14

Patison, czy ta akcja będzie powtarzana w późniejszym czasie, czy to jednorazowa impreza?
Pozdrawiam
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez patison » 23 Mar 2011, 20:39

Tak, mamy zamiar robić takie zbiórki w Łodzi także w innych miejscach/dzielnicach, ale niestety następną planuje dopiero we wrześniu-październiku, gdyż do wakacji nie mam czasu na organizacje:(
Bardzo zachęcam do włączenia się teraz, byśmy mogli zebrać jak najwięcej pieniędzy i zabrać jak najwięcej dzieci ze sobą na wakacje! Przekazuj informację gdzie tylko możesz nie tylko znajomym ale np.do znajomego serwisu,czy sklepu RTV/AGD.
Pozdrawiam serdecznie
patison
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Mar 2011, 00:25

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez PCSERWICE » 30 Mar 2011, 11:11

Witam.
Prowadzę sklep i serwis komputerowy na Widzewie.
Dysponuję dużą ilością niepotrzebnych rzeczy (części, podzespołów,obudów jak i monitorów komputerowych).
Moje pytanie sprowadzam do tego czy dysponujecie transportem by to ode mnie odebrać?
Jeśli tak to chętnie oddam na tak szczytny cel (adres wyśle na maila)
PCSERWICE
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Mar 2011, 11:00

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez patison » 30 Mar 2011, 21:09

Witam,
ciesze się ogromnie Pańskim zainteresowaniem. Zbiórka ma charakter stacyjny - punkt odbioru elektrośmieci i to nam trzeba je przywieść, ale jeśli naprawdę nie ma Pan jak a sklep jest niedaleko na Widzewie to dysponujemy prywatnym autem i możemy to od Pana odebrać. Proszę do mnie pisać na maila: nietylkomysl@gmail.com
Pozdrawiam
patison
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Mar 2011, 00:25

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez patison » 10 Kwi 2011, 23:27

W ten weekend 9 ? 10 kwietnia Fundacja ?Nie Tylko Myśli? z udziałem firmy recyklingowej Eko Harpoon przeprowadziła w Łodzi na Widzewie WIOSENNĄ ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI, z której dochód przeznaczony zostanie na wyjazdy dzieci z domów dziecka. Szczytny cel, dobra inicjatywa. Miejsce też trafnie dobrane ? dobry dojazd z 3 osiedli Widzewa: Mieszko Batorego i Chrobry ? na którym to odbyła się zbiórka. A dokładnie było to przed ZSO nr 1 w Łodzi tj na dużym placu przed 34 Gim i 32 LO na ul Czajkowskiego 14.
Zainteresowanie? Oczywiście ogromne? ?Zebraliśmy praktycznie cały samochód, będzie on dopiero ważony, ale myślę, że mamy z 5 ton? ? mówi wolontariuszka i organizatorka zbiórki Patrycja Jonczyk. To raczej dużo, ?jak na pierwszy raz nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, jaki będzie odzew mieszkańców? ? dodaje. Przychodzili zarówno ludzie starsi jak i młodzi, podjeżdżali samochodami lub? taczkami przywożąc niemałe ilości elektrośmieci. Zebrano dużo starych telewizorów i radii ? niektóre to prawdziwe antyki a także komputerów PC i monitorów, ale przynoszono także zużyte baterie czy żarówki. Artykuły było można zostawiać na podnośniku samochodu firmy EKO HARPOON lub wrzucać do wystawionego obok kontenera ? pełna wygoda, szybka obsługa i pomoc wolontariuszy.
Ludzie cieszyli się, że mogą się pozbyć niepotrzebnych śmieci, których nie wolno wyrzucać na komunalne śmietniki (grozi to mandatem nawet do 5 tys. zł) i które od długiego czasu zalegały im w piwnicach czy mieszkaniach. Rozebrany monitor i telewizor 2 wolontariuszki przyniosły z pobliskiego lasku, bo było go widać w krzakach.
Każdy odwiedzający dostawał ulotkę fundacji i firmy recyklingowej. Wielu pytało o kolejną zbiórkę. Ta jednak planowana jest dopiero na przełom września i października, aby posprzątać przed zimą i zbierać pieniądze na wyjazdy tym razem zimowe dzieci z DD.
Są plany by robić ich więcej i na innych dzielnicach Łodzi.
Jak wolontariusze podsumowują w jednym zdaniu tę akcję: ? Świetna akcja, bardzo miło i pożytecznie spędzony weekend ? było warto?.
patison
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Mar 2011, 00:25

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez Sofia » 30 Wrz 2011, 10:33

Czy ktoś się orientuje gdzie w Łodzi są większe punkty gdzie można oddawać elektro-śmieci?
I nie chodzi tu o małe pojemniki gdzie mogę wyrzucić starą żarówkę, zużyty tusz od drukarki i kilka baterii. Potrzebuje coś większego, bo mi się sporo ich nazbierało.
Awatar użytkownika
Sofia
 
Posty: 54
Rejestracja: 07 Mar 2011, 14:37

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez bananan » 30 Wrz 2011, 17:29

Sofia napisał(a):Czy ktoś się orientuje gdzie w Łodzi są większe punkty gdzie można oddawać elektro-śmieci?
I nie chodzi tu o małe pojemniki gdzie mogę wyrzucić starą żarówkę, zużyty tusz od drukarki i kilka baterii. Potrzebuje coś większego, bo mi się sporo ich nazbierało.


CZASOWE PUNKTY zbierania (Czynne w SOBOTY z wyjątkiem świąt)
Dzielnica Bałuty teren targowiska u zbiegu ulic Obrońców Westerplatte i Organizacji WiN Pierwsza sobota miesiąca w godz. 10-15
Dzielnica Górna łopatka parkingowa u zbiegu ulic Rogozińskiego i Komfortowej (pomiędzy posesjami Cieszyńska 49 i Rogozińskiego 14) Druga sobota miesiąca w godz. 10-15
Dzielnica Polesie przy parkingu w szczycie bloku ul. Górna 45 Trzecia sobota miesiąca w godz. 10-15
Dzielnica Widzew przy siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Stefana Batorego, ul. Bartoka 67 Czwarta sobota miesiąca w godz. 10-15


Źródło: http://www.czystemiasto.uml.lodz.pl/elektrosmieci.php.
bananan
 
Posty: 206
Rejestracja: 13 Maj 2011, 20:30

Re: Zbiórka Elektrośmieci w Łodzi!!!

Postprzez Sofia » 03 Paź 2011, 12:55

Dzięki za info, jakoś nie mogłam tego znaleźć.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Sofia
 
Posty: 54
Rejestracja: 07 Mar 2011, 14:37


Wróć do Łódzka Zieleń

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron