Ceny łódzkich działek

Działki w powiecie łódzkim: Albalen, Ariadna, Aster, Azalia, Bankowiec, Błaszczyka, BRT, Brus, Brzezina, Brzoskwinia, Budowlani, Chemik, Ciżemka, Czeremcha, Dalia, Dąbrowa, Dąbrowskiego, Delta, Demeter, Dubois, Elektromontaż, Elektron, Elester, Energetyk, Fonika, Forsycja, Głowackiego, Harnama, Jarzębina, Jaśmin, Karolew, Kolejarz Olechów, Kolejarz Polesie, Kolejarz Stoki, Konopnickiej, Konwalia Pod Dębem, Kościuszki, Krokus, Księży Młyn, Kwiaty Polskie, Limba, Lodex, Łagiewniki, Łączność, Magnolia, 1 Maja, Milenium, Mireckiego, Modrzewie, Morwa, Nad Łódką, Nadzieja, Nowe Rokicie, Nowe Sady, Odrodzenie, Olimpijka, Pienista, Pigwa, Pod Różą, Polanka, Polmozbyt, Ponar Jotes, Poranek, Przedwiośnie, Przy Torze, Przylaszczka, Radość, Rekreacja, Relaks, Reymonta, Rogowicza, Róża, Saturn, Sielanka, Sierakowskiego, Słoneczny Ogród, Słowackiego, Stary Widzew, Stoki, Stokrotka, Storczyk, Szarotka, Teofilek, Tramwajarz I, Tramwajarz II, Trans-Mlecz, Tulipan, Uniprot, Waryńskiego, Wiarus, Wilanów, Wisienka, Witamina, Wójcika, Wspólna Praca, Zacisze, Zarzew, Zdrowie, Zimowit, Źródełko

Ceny łódzkich działek

Postprzez Admin_OcenLodz » 16 Kwi 2012, 08:48

W ciągu roku około 5 proc. działek w Łódzkiem zmienia właściciela. W Łodzi na 17,5 tys. działek 800-1.000 jest sprzedawanych. Izabela Ożegalska, prezes łódzkiego okręgu Polskiego Związku Działkowców mówi, że chętnych do zostania działkowcem jest nieco więcej niż sprzedających, w obleganych ogrodach na działkę trzeba czasem poczekać nawet kilka lat.

Przyszły działkowiec musi zapisać się do PZD i uiścić wpisowe w wysokości 180 zł. Kolejna opłata to około 1 tys. zł tzw. wkładu inwestycyjnego, który pokrywa koszty wspólnych inwestycji na działkach, m.in. podłączenia wody, prądu, postawienia ogrodzenia. Działkowcy płacą też składkę w wysokości 19 gr za mkw. działki rocznie.

Największym wydatkiem jest kupno samej działki, bo poprzedniemu właścicielowi trzeba zapłacić za drzewa posadzone na działce, dróżki i altanki. Ceny działek różnią się bardzo w zależności od lokalizacji i zabudowy. Najdrożej jest oczywiście w Łodzi.

350-metrowy ogródek w łódzkim ROD Dalia wyceniono na 19 tys. zł. W tej cenie jest domek z piwnicą i gankiem, zagospodarowany ogródek z tujami, drzewami owocowymi i nowym ogrodzeniem.

Źródło artykułu: http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1364 ... 28c7,1,3,5

W ROD Księży Młyn w Łodzi, gdzie jest ponad 900 działek, na sprzedaż wystawiono w tym roku sześć. Mają po około 300 mkw., ich ceny wahają się od 5,5 do 20 tys. zł. Chętni muszą dogadać się bezpośrednio z poprzednim użytkownikiem.
Administrator też człowiek.
Awatar użytkownika
Admin_OcenLodz
Administrator
 
Posty: 364
Rejestracja: 05 Lut 2011, 00:44
Miejscowość: Łódź

Wróć do Działki w powiecie łódzkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron