Stypendia i nagrody dla sportowców i trenerów (raport 2011r)

Sprawy związane z rozwojem sportu w Łodzi. Podfora dla piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, żużla oraz rugby. Zapraszamy do dyskusji o sporcie w Łodzi. Jak radzą sobie nasi sportowcy? Jak rozwija się sport w naszym mieście?

Stypendia i nagrody dla sportowców i trenerów (raport 2011r)

Postprzez mysero » 17 Sty 2012, 09:30

872 tys. zł to łączna kwota, którą miasto w 2011 roku przeznaczyło na stypendia i nagrody dla łódzkich sportowców i trenerów. Uhonorowani zostali zawodnicy osiągający wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym oraz najbardziej zasłużeni dla łódzkiego sportu trenerzy.

Na stypendia sportowe z budżetu miasta przeznaczono 320 tys. zł, na nagrody 552 tys. zł. Stypendiami wyróżniono 370 zawodników, nagrody podzielono między 121 sportowców indywidualnych i 15 drużyn. Najwyższą przewidzianą w regulaminie nagrodę w tej kategorii w wysokości 60 tys. zł otrzymała drużyna piłkarzy wodnych Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego. Wysokimi nagrodami w kategoriach indywidualnych uhonorowano medalistów Mistrzostw Świata i Europy. W gronie laureatów znaleźli się m.in. Adam Kszczot, Aleksandra Urbańczyk i Kamila Warda. Doceniono również trenerów. Za wieloletnie osiągnięcia sportowe, twórczy wkład w rozwój łódzkiego sportu oraz pracę z młodzieżą nagrodzono 29 szkoleniowców.

Wyróżnieni trenerzy i sportowcy spotkali się na wspólnej konferencji z władzami miasta. Gospodarzami spotkania byli wiceprezydent Krzysztof Piątkowski oraz Luiza Staszczak - Gąsiorek, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ. Pogratulowali oni łódzkim zawodnikom wspaniałych osiągnięć i wyrazili nadzieję, że na igrzyskach olimpijskich w Londynie wystąpią w rolach głównych. Środowisko sportowe reprezentowali m.in. zawodnicy: Aleksandra Urbańczyk (pływanie), Agnieszka Nagay (strzelectwo sportowe), Karolina Baran (siatkówka plażowa), Marta Dąbrowska (karate) oraz trenerzy: Edward Kujawa (Łódzkie Towarzystwo Waterpolowe), Lucyna Smaczna (ŁKS Basket Women) i Stanisław Jaszczak (Rudzki Klub Sportowy), którzy w imieniu swoich podopiecznych podziękowali magistratowi za współpracę i życzliwość.

Stypendia i nagrody sportowe przyznawane najlepszym zawodnikom to realna pomoc świadczona przez miasto na rzecz rozwoju kultury fizycznej. W tegorocznym budżecie na ten cel przewidziano 860 tys. zł (an.j)

Źródło strona UML: http://uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=20018

Dobrze, że nie tylko największe kluby z największymi strukturami dostają kaskę poprzez negocjacje z miastem. Mniejszym fundusze na rozwój przydadzą się jeszcze bardziej. Ciekawe czy podobne kwoty na sportowca są w innych miastach, czy może miasto Łódź daje mniej.
mysero
 
Posty: 197
Rejestracja: 05 Gru 2011, 09:27

Wróć do Łódzki sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron