Anty-promocja na portalu O*e*.pl

Jak Łódź się promuje? Czy strategia promocyjna miasta spełnia swoje zadanie?

Anty-promocja na portalu O*e*.pl

Postprzez Marek » 06 Lis 2011, 11:50

Cześć.
Nie wiem czy mam rację, może po prostu wydaje mi się, ale chcę ten temat poruszyć.

Spory polski portal O*e*.pl (nie pisze całej nazwy, żeby mnie nie pozwali o zniesławienie czy coś. Zaznaczam, że to nie są oskarżenia tylko przypuszczenia i opis obserwacji) ma w zwyczaju złe/przykre/tragiczne wydarzenia, które mają miejsce w Łodzi wyraźnie to podkreślać.
Kiedy w łodzi doszło do wypadku tytuł wiadomości to zwykle:
"ŁÓDŹ: Tragiczny wypadek w Łodzi..itd"


Kiedy coś ma miejsce w innym mieście np.: w Krakowie (oh jej, redakcja jest z Krakowa. Lecz miasta w tytule nie są wymianie również często w przypadku innych największych polskich miast), to aby nie niszczyć sielankowego wizerunku miasta pełnego kultury, O*e*.pl nie umieści nigdy w tytule nazwy swojego miasta.

Dzisiejszy wypadek: w klubie dyskotekowym zwaliły się schody. Kilka osób rannych, 2 tyś ludzi ewakuowanych. Obskurna kamienica (omg! w Krakowie są obskurne kamienice a nie tylko te z pocztówek!
ImageI tak szok, że dali zdjęcie.)

KRAKÓW:
Tytuł newsa brzmi: "Zawalone schody w klubie pełnym ludzi, 11 osób rannych"

Oczywiście nie ma słowa o miejscu gdzie to się stało. ZŁO przypisywane jest tylko Łodzi. Muszę przyznać, że powtarza to się już nie pierwszy raz i mocno mnie to denerwuje.
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42





Re: Anty-promocja na portalu O*e*.pl

Postprzez Sofia » 06 Lis 2011, 13:01

Muszę przyznać, że ciekawe spostrzeżenie.
Nie zwracałam na to uwagi, bo nie wchodzę na ten portal, ale chyba zacznę.

Dzięki zwrócenie uwagi a ten problem.
Awatar użytkownika
Sofia
 
Posty: 54
Rejestracja: 07 Mar 2011, 14:37


Wróć do Promocja miasta

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron