Przedpremiera filmu pt. "Bitwa Warszawska" - 28.09

Jeśli wiesz o nadchodzącym ciekawym wydarzeniu kulturalnym, sportowym, imprezie, pokazie, wystawie itd - daj znać innym!
Wątki muszą mieć w tytule datę imprezy. Jeśli wydarzenie jest cykliczne - proszę zawrzeć taką informację w tytule.
Wątki o wydarzeniach, które już miały miejsce będą przenoszone do działu "Było...".
Regulamin forum Posty muszą spełniać regulamin znajdujący się w wątku "Zanim napiszesz przeczytaj!!".
Posty niespełniające regulaminu będą kasowane lub edytowane.

Przedpremiera filmu pt. "Bitwa Warszawska" - 28.09

Postprzez bananan » 27 Wrz 2011, 17:24

Film "1920 Bitwa Warszawska" wchodzi na ekrany kin w najbliższy piątek (30 września). Dwa dni wcześniej, bo już w środę pierwszą polską produkcję zrealizowaną w technologii 3D będą mieli okazję zobaczyć łodzianie. Na specjalnym, przedpremierowym pokazie pojawi się między innymi reżyser Jerzy Hoffman, kompozytor muzyki Krzesimir Dębski oraz aktorzy - Borys Szyc czy Dariusz Kordek.

Szyc, który w "1920 Bitwa Warszawska" gra Jana, poetę i kawalerzystę, pojawi się też o godzinie 17 na rynku Manufaktury w zainscenizowanym punkcie werbunkowym. Będzie można porozmawiać z aktorem, dostać plakat z autografem.

To nie jedyna atrakcja, jaka czekać będzie na łodzian z okazji przedpremierowego pokazu Bitwy Warszawskiej. Atmosferę filmu będzie można poczuć już na rynku Manufaktury od wczesnego popołudnia. Pojawią się filmowe rekwizyty, w tym armata polowa Schneider z 1897 roku. Będą rekonstrukcje historyczne, a po rynku defilować będzie czterdziestu żołnierzy różnych formacji, nie zabraknie też cywilów w ubraniach z okresu bitwy.

W grze terenowej, która rozpocznie się o godzinie 16:30, wygrać będzie można wejściówki na film "1920 Bitwa Warszawska" oraz płyty z muzyką z filmu i gadżety. Zadaniem uczestników będzie m.in. złożenie karabinu, pocisku, czy opatrzenie rannego żołnierza.

Bilety na uroczysty, przedpremierowy pokaz filmu "1920 Bitwa Warszawska" można kupić w kasach Cinema City.


Źródło: http://www.mmlodz.pl/387776/2011/9/27/bitwa-warszawska-w-srode-lodzka-przedpremiera-szyc-i-hoffman-w-manufakturze?category=news.
bananan
 
Posty: 206
Rejestracja: 13 Maj 2011, 20:30

Re: Przedpremiera filmu pt. "Bitwa Warszawska" - 28.09

Postprzez Maniek » 27 Wrz 2011, 18:28

Znowu Szyc? Ja wymiękam i dziękuję za kolejny film z tym Panem.
Maniek
 


Wróć do Wkrótce!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron