Wakacyjny cykl spacerów po Piotrkowskiej

Jeśli wiesz o nadchodzącym ciekawym wydarzeniu kulturalnym, sportowym, imprezie, pokazie, wystawie itd - daj znać innym!
Wątki muszą mieć w tytule datę imprezy. Jeśli wydarzenie jest cykliczne - proszę zawrzeć taką informację w tytule.
Wątki o wydarzeniach, które już miały miejsce będą przenoszone do działu "Było...".
Regulamin forum Posty muszą spełniać regulamin znajdujący się w wątku "Zanim napiszesz przeczytaj!!".
Posty niespełniające regulaminu będą kasowane lub edytowane.

Wakacyjny cykl spacerów po Piotrkowskiej

Postprzez bananan » 03 Sie 2011, 14:36

Już w najbliższą sobotę (6 sierpnia) rozpocznie się cykl wycieczek promocyjnych związanych z ulicą Piotrkowską. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Przechadzka po najsłynniejszej łódzkiej ulicy rozpocznie się o godzinie 15 przy Piotrkowskiej 152, obok muralu pokazującego Łódź na fali. Spacer poprowadzi przewodniczka Joanna Orzechowska, a jego motywem przewodnim będą malowidła i murale ulicy Piotrkowskiej. Na trasie spaceru uczestnicy poznają historię łódzkich murali i malowideł oraz ich symboliczne znaczenie. Zobaczą m.in. kanony kobiecego piękna na muralu przy Piotrkowskiej 48, kolekcję dziwnych stworów z podwórza przy Piotrkowskiej 90, czy galerię słynnych łodzian z malowidła na kamienicy przy Piotrkowskiej 71. Spacer potrwa ok. 2,5 godziny.

Cały cykl obejmie osiem cotygodniowych spacerów z licencjonowanym przewodnikiem przez osiem kolejnych sobót. Każdy ze spacerów poświęcony będzie innemu tematowi, a głównym założeniem całego cyklu jest prezentacja najciekawszych walorów ulicy Piotrkowskiej i zwrócenie uwagi zarówno mieszkańców Łodzi, jak i turystów na wyjątkowość tej ulicy.
Wycieczki organizuje Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju ?Regio" we współpracy z Biurem Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. Zwieńczeniem cyklu będzie wycieczka fabularna, 8 października br., kiedy oprócz opowieści przekazywanych przez przewodnika, uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w czasie i uczestniczyć w inscenizowanych wydarzeniach dotyczących historii Łodzi i ulicy Piotrkowskiej.

Podczas spacerów swoją premierę będzie miało wydawnictwo książkowe ?Podwórka Piotrkowskiej. Przewodnik" , autorstwa Joanny Orzechowskiej ( tematowi podwórek przy ulicy Piotrkowskiej będą poświęcone dwa z cyklu spacerów ).


Źródło: http://www.uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=18890.
Image
bananan
 
Posty: 206
Rejestracja: 13 Maj 2011, 20:30

Re: Wakacyjny cykl spacerów po Piotrkowskiej

Postprzez bananan » 19 Sie 2011, 19:37

Przed nami kolejny spacer po najbardziej znanej łódzkiej ulicy. W najbliższą sobotę o godz. 15 z placu Wolności wyruszymy szlakiem Piotrkowskiej wielokulturowej.


Źródło: http://uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=18934.
bananan
 
Posty: 206
Rejestracja: 13 Maj 2011, 20:30


Wróć do Wkrótce!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron