Tory na Kilińskiego, czyli Łódzka fuszerka na Wykopie.

Tory na Kilińskiego, czyli Łódzka fuszerka na Wykopie.

Postprzez Marek » 18 Maj 2011, 19:08

Dzisiaj na stronie Wykop.pl pojawił się bardzo interesujący Wykop związany z naszym miastem prezentujący wspaniale wykonaną ulicę Kilińskiego wraz z O ZGROZO starym torowiskiem przemysłowym.
BRAWO BUDOWLAŃCY! Jesteśmy z Was dumni. Dzięki Wam o Łodzi jest glośno!
http://www.wykop.pl/link/745749/lodzka-fuszerka-czyli-droga-made-in-poland/
Dla smaczku piękna fotka:
Image
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42





Re: Tory na Kilińskiego, czyli Łódzka fuszerka na Wykopie.

Postprzez Admin_OcenLodz » 18 Maj 2011, 21:58

Wydaje mi się, że czytałem gdzieś, iż te tory już naprawiono.

Aczkolwiek znalazłem stary wpis na Gazeta.pl z 19 kwietnia.

Dwa tygodnie temu opisywaliśmy zniszczone tory na ul. Kilińskiego - wystają z jezdni i z hukiem podskakują pod przejeżdżającymi autami. Zarząd Dróg i Transportu, któremu zgłosiliśmy sprawę, obiecał natychmiast zabezpieczyć miejsce. Do poniedziałku nic się nie zmieniło. Tory podskakują coraz wyżej, nadal niszczą chodnik. Kostka jest powykruszana i zapadnięta. Torowisko jest tuż za skrzyżowaniem z ul. Tymienieckiego. Wychodzi z dawnych zakładów Uniontexu, przechodzi przez drogę i prowadzi do... krawężnika. Od lat nie przejechał tamtędy żaden pociąg.

- Szyny podskakują coraz wyżej. Wkrótce zaczną się uszkadzać samochody. Ciekawe, kto wtedy będzie płacił odszkodowania - pyta pan Robert, który kolejny raz zadzwonił z interwencją do "Gazety". - Chyba nie wymaga to jakiś skomplikowanych prac.

Zarząd Dróg i Transportu tłumaczy, że chciał zdemontować tory. - Okazało się, że nie możemy tego zrobić, bo są wpisane do rejestru zabytków i razem z terenem Unionteksu są chronione - tłumaczy Aleksandra Kaczorowska z Zarządu Dróg i Transportu. Kiedy tory zostaną zabezpieczone? - W najbliższych dniach pojawią się tam robotnicy - zapewnia Kaczorowska. I dodaje: - Zwrócimy się także z ponowną prośba do konserwatora zabytków, abyśmy mogli zdemontować to torowisko.

Więcej... http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,9458 ... z1Mjg2efnd

WIADOMOŚĆ O NAPRAWIENIU TORÓW z 10 maja
Z torów kolejowych przy dawnych zakładach Unionteksu od lat już nikt nie korzysta. Być może to dlatego zaczęły wystawać z jezdni i dudnić pod kołami przejeżdżających po nich aut. Pan Bartłomiej, czytelnik "Gazety", zadzwonił do redakcji i opowiedział o swojej przygodzie z szynami: - Nagle usłyszałem huk. Myślałem, że odpadło mi coś od samochodu. Zatrzymałem się i dopiero wtedy zobaczyłem, że ten dźwięk wydają tory przebiegające przez drogę.

Przecinające w poprzek ulicę Kilińskiego szyny dawniej prowadziły do Unionteksu. Fabrykę zamknięto, ale torów z jezdni, mimo że nikt ich od lat nie używa, nie usunięto. W końcu wypaczyły się i zaczęły "walić". Od tamtej pory regularnie apelowaliśmy w "Gazecie" o ich naprawę.

Ponieważ zakład to zabytek, wpisany do rejestru, zgodę na remont szyn musiał wydać wojewódzki konserwator. Wreszcie dwa tygodnie temu zlecenie na naprawę torowiska wydał Zarząd Dróg i Transportu. Naprawą szyn zajęło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.

- Praca była krótka, ale trochę uciążliwa dla kierowców - mówi Marcin Małek, rzecznik MPK. - Ulica Kilińskiego musiała zostać zamknięta. Na szczęście na krótko, bo zaledwie na jedną noc. Czekaliśmy tylko, aż będzie sucho. Zrobiliśmy tak zwany podlew. Nad ranem było po sprawie.

Więcej... http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,9567 ... z1MjggeG94
Administrator też człowiek.
Awatar użytkownika
Admin_OcenLodz
Administrator
 
Posty: 364
Rejestracja: 05 Lut 2011, 00:44
Miejscowość: Łódź


Wróć do Brzydka, brudna, zaniedbana Łódź

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron