Strona 1 z 1

Czy warto zakładać sklep internetowy?

PostWysłany: 11 Lut 2016, 16:34
przez bombko
W związku z ostatnio dość silnie rozwijającą się sprzedażą w internecie zastanawiam się czy nie będzie dobrym pomysłem sklep internetowy?Interesuje się trochę modą więc pomyślałam o ubraniach w szczególności kobiecych. Zastanawiam się teraz nad kosztami samego prowadzenia takiego sklepu, tutaj patrzyłam: https://www.nazwa.pl/sklepy-internetowe/
i nie są to jakieś ogromne pieniądze. Co sądzicie żeby spróbować?

Re: Czy warto zakładać sklep internetowy?

PostWysłany: 18 Kwi 2016, 10:30
przez ozonna
Zakupy przez internet zrobiły sie obecnie bardzo popularne i nie ma się co dziwić bo jest to bardzo wygodna forma. Nie marnuję już tyle czasu na chodzenie po sklepach. Ostatnio zamawiałam w internecie artykuły do biura:
http://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne/papier-do-pakowania-prezentow-celofan/papier-ozdobny.html jest to naprawdę wielkie udogodnienie! Więc myślę, że można śmiało próbować jeśli mówisz, że koszty nie są bardzo wysokie.

Re: Czy warto zakładać sklep internetowy?

PostWysłany: 04 Maj 2016, 08:42
przez Darius
moda modą, ale jeśli w sklepie internetowym ceny będą takie same lub wyższe + przesyłka to klientów nie bedzie

Re: Czy warto zakładać sklep internetowy?

PostWysłany: 08 Sie 2016, 11:54
przez Issachar
Nie lubię oceniania wszystkiego od ceny. W mojej branży doszło do tego że 10 metrów ma 4,5 metra, ale cena jest niższa o 10 %. Łapanie klienta za wszelką ceną jest nieporozumieniem. Co do kosztów transportu to konkurencja w spedycji jest taka, ze przy pewnym obrocie nie wypada doliczać transportu https://aleo.com/pl/firmy/logistyka-spe ... ja-drogowa . U mnie opłaty są tylko przy zamówieniach do 500 zł, a przy hurcie na paletach 2000 zł. Po prostu w biznesie dżentelmeni o kosztach transportu nie rozmawiają. W końcu to tylko koszt uboczny dostawy.

Re: Czy warto zakładać sklep internetowy?

PostWysłany: 26 Paź 2016, 17:38
przez magda86
bardzo fajny poradnik na temat zakładania własnej firmy (https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/firmy/post,7250,zakladanie-firmy-%E2%80%93-5-porad-jak-zalozyc-wlasna-firme.html
Pierwsze kroki do własnej firmy to tez podjęcie decyzji o formie zakładanej działalności. Kiedy przyszły przedsiębiorca ustali już, w jakiej branży chciałby założyć swoją nową firmę, będzie musiał podjąć kolejną decyzję - wybrać odpowiednią formę działalności. Na szczęście - jest to nieco prostsze, niż poszukiwanie pomysłu, ponieważ w tym przypadku podatnik wybiera z zamkniętego katalogu możliwości.
W zależności od branży i rodzaju działalności, ilości wspólników czy możliwości finansowych na starcie, można zdecydować się na jednoosobową działalność, spółkę cywilną lub też jedną ze spółek osobowych lub kapitałowych. Wszystkie mają konkretne wady i zalety - a poznanie ich zapewni nowemu przedsiębiorcy wybór lepiej dopasowany do jego potrzeb i możliwości.