Chcą odwołać prezydent Zdanowską

Forum dotyczące polityki na łódzkim podwórku. Dyskusja o radzie miejskiej, sejmiku, wyborach itd.

Chcą odwołać prezydent Zdanowską

Postprzez Marek » 04 Lut 2012, 10:21

Huhu szybko:)

Artykuł z dzennika łódzkiego:
------------
Grupa 20 łodzian zawiadomiła urząd miasta, że zamierzają przeprowadzić referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi.
Akcję zorganizowała grupa 20 łodzian niezadowolonych z działań Hanny Zdanowskiej.

- Uważamy, że 60 tys. podpisów zbierzemy bez problemu. Jest wielu niezadowolonych łodzian, skontaktowaliśmy się m.in. ze związkowcami z MKT w Zgierzu - mówi Piotr Jabłoński jeden z organizatorów referendum. - Niezadowoleni są również najemcy lokali komunalnych i zwykli łodzianie, liczymy na ich podpisy. Nie można rządzić miastem, jak prywatnym folwarkiem.
------------
Hm, czyli wychodzi na to, że 20 osób, które zbierze 60 tyś podpisów ma prawo narazić miasto na ogromny koszt przeprowadzenia wyborów...Wg mnie ilość podpisów do zebrania powinna byc zwiększona do 120tys. (mając na myśli ponad 600tysięczne miasto).
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42

Re: Chcą odwołać prezydent Zdanowską

Postprzez mysero » 11 Lut 2012, 11:22

OGŁOSZENIE - OGŁOSZENIE - OGŁOSZENIE

INFORMACJA O ZAMIERZONYM REFERENDUM

Inicjator referendum poprzez swojego pełnomocnika Michała Grockiego, ul. Targowa 27 m. 8, 90-043 Łódź, działającego w imieniu grupy obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego informuje, że występuje z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego w przedmiocie odwołania Prezydenta Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej przed upływem kadencji.

W referendum zostanie postawione pytanie:

Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Zdanowskiej Prezydenta Miasta Łodzi przed upływem kadencji?

Uzasadnienie odwołania

Uzasadnieniem odwołania Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej jest:

1. Działanie sprzecznie z deklaracjami, np. zamiast tworzenia szkolnictwa, likwidacja szkół, zamiast doświetlania ulic, skrócenie czasu oświetlania ulic, zamiast podejmowania działań na rzecz ochrony zabytków, niedopełnianie obowiązków w tym zakresie i niszczenie zabytków, nie realizowanie programu ?100 kamienic dla Łodzi?, zamiast zachęcania do wykupu mieszkań, utrudnianie wykupu mieszkań.

2. Wprowadzanie w błąd społeczności lokalnej Łodzi, np. podawanie do publicznej wiadomości informacji niezgodnych ze stanem faktycznym w zakresie remontów kamienic, czy też namawianie przez administrację Hanny Zdanowskiej do podejmowania decyzji na szkodę informowanego.

3. Ignorowanie i niewystarczające reagowanie na problemy mieszkańców Łodzi, np. w zakresie degradacji łódzkiej służby zdrowia, ponadto likwidowanie miejsc pracy, co może powodować wzrost bezrobocia, a także dążenie do sprzedaży łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, co grozi wzrostem kosztów utrzymania nas wszystkich z uwagi na prawdopodobny wzrost opłat za wodę i odprowadzanie ścieków, podobnie
w przypadku planów sprzedaży MPO i innych.

4. Łamanie prawa. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Łodzi, jako organ kontrolujący Prezydenta Miasta Łodzi uznała, że Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, nie działała zgodnie z prawem.

5. Drastyczna degradacja systemu transportowego, miejskiego i indywidualnego, np. cięcie rozkładów jazdy, utrudnianie dojazdu do centrum, fatalny stan dróg i korki uliczne.

6. Katastrofalne i zwiększające się zadłużenie Łodzi.

7. Nierealizowanie uchwał Rady Miejskiej w zakresie planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów śródmiejskich.

Źródło: http://www.stoplikwidacjilodzi.pl/
mysero
 
Posty: 197
Rejestracja: 05 Gru 2011, 09:27


Wróć do Polityka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron