Rewolucja w trasach MPK

Eh te drogi... . Czy coś się zmienia? Jak oceniacie remonty i rozwój infrastruktury w Łodzi?

Rewolucja w trasach MPK

Postprzez mysero » 30 Sty 2015, 08:55

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/nowy ... id,tm.html

W czwartek 29 stycznia na komisji transportowej Rady Miasta przedstawiono projekt planu transportowego dla Łodzi: linie tramwajowe mają łączyć osiedla mieszkaniowe i dzielnice przemysłowe z centrum miasta. Linie autobusowe pokrywające się z liniami tramwajowymi zostaną zlikwidowane.

Zadanie autobusów MPK będzie ograniczało się do dowiezienia pasażerów do sąsiedniej dzielnicy i w pobliże przystanków tramwajowych. Linie autobusowe, które pokrywają się z tramwajowymi mają zostać zlikwidowane. Do centrum będzie można dostać się tylko tramwajami.


Czy to nie przegięcie, by taką rewolucję robić teraz?
Obcinanie połączeń autobusowych brzmi po prostu jak oszczędność, a nie słuszna optymalizacja.
Czy w miejsce "pokrywających" się lini autobusowych i tramwajowych, w miejsce usuniętych autobusów pojawią się częściej kursujące tramwaje?

Co sądzicie? Wiecie coś więcej?
Pozdrawiam
mysero
 
Posty: 197
Rejestracja: 05 Gru 2011, 09:27





Re: Rewolucja w trasach MPK

Postprzez kojotek » 24 Mar 2015, 10:15

to brzmi strasznie bezsensownie. Przecież miasto nie jest poprzecinane liniami tramwajowymi wzdłuż i wszerz. według mnie to nietrafiony pomysł bo będzie tylko wymuszał konieczność przesiadek częstszych niż do tej pory.
kojotek
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 Mar 2015, 21:55

Re: Rewolucja w trasach MPK

Postprzez mysero » 24 Mar 2015, 10:30

Zgadzam się. Szczególnie mnie dziwi, że chcą to robić teraz, kiedy i tak mamy już sporo innych problemów.
mysero
 
Posty: 197
Rejestracja: 05 Gru 2011, 09:27

Re: Rewolucja w trasach MPK

Postprzez nmakowiel1 » 26 Mar 2015, 00:54

Oby nie. I tak już dużo głowy zajmuje mi przyswojenie takich linii jak np Z4 czy Z10...
nmakowiel1
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Mar 2015, 11:31


Wróć do Infrastruktura, drogownictwo, transport i komunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron