Budżet dla Łodzi

Forum o inwestycjach w mieście Łodzi.

Budżet dla Łodzi

Postprzez bananan » 21 Wrz 2013, 10:30

Wczoraj o północy ruszyła akcja głosowania przez mieszkańców miasta na inwestycje jakie powinny zostać przeprowadzone w Łodzi. Więcej informacji o sposobie oddawania głosów, opcjach na które można głosować oraz całej inicjatywie pod linkiem - http://budzet.dlalodzi.info/.
bananan
 
Posty: 206
Rejestracja: 13 Maj 2011, 20:30





Re: Budżet dla Łodzi

Postprzez mysero » 21 Wrz 2013, 22:45

Własnie miałem zakładać ten wątek :)
Ja już zagłosowałem. A Ty? Na co głosowałeś w ogólno-Łódzkich projektach?

Mam propozycję - jeśli ktoś z Was nie wie na co zagłosować z zadań ogólnomiejskich, to polecam zagłosować na oświetlenie przejść dla pieszych na rondzie Lotników Lwowskich. Jest tam na prawdę ciemno, przez co niebezpiecznie. A jest to duże rondo, z którego wiele aut zjeżdża z dużą prędkością.

Lp.: 153.
ID: L0189
Nazwa zadania: Oświetlenie przejścia dla pieszych.
Lokalizacja: Rondo Lotników Lwowskich, ul. Kaczeńcowa/ul. Lniana, ul. Pojezierska/al. Włókniarzy, ul. Lutomierska/ul. Bazarowa, ul. Nowomiejska/ul. Północna, ul. Jaracza/ul. Uniwersytecka.
Opis: Opis ? zadanie polega na instalacji dodatkowego doświetlenia przejść dla pieszych w postaci lamp ulicznych z wykorzystaniem technologii IVS. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkową dystrybucję światła, dzięki czemu pieszy jest widoczny, a światło nie oślepi kierowców pojazdów.
Koszty szac. zadania po weryfikacji: 380000
lokalizacja: Rondo Lotników Lwowskich, Łódź, Poland

Pozdrawiam!
mysero
 
Posty: 197
Rejestracja: 05 Gru 2011, 09:27

Re: Budżet dla Łodzi

Postprzez bananan » 21 Wrz 2013, 23:10

mysero napisał(a):Własnie miałem zakładać ten wątek :)
Ja już zagłosowałem. A Ty? Na co głosowałeś w ogólno-Łódzkich projektach?


Ja też. :ugeek:

Z ogólnomiejskich:
1 L0082 Łódzki rower miejski.
2 L0090 Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Drewnowskiej na odcinku od al. Włókniarzy do al. Unii Lubelskiej.
3 L0108 Budowa drogi rowerowej dwukierunkowej Olechów-Widzew. Lokalizacja ? ul. Zakładowa do al. Hetmańskiej, al. Książąt Polskich, ul. Przybyszewskiego, ul. Augustów do ul. Rokicińskiej.0
4 L0145 Utworzenie bezpłatnej, ogólnomiejskiej sieci bezprzewodowego Internetu WiFi na terenie miasta.
5 L0148 Skatepark dla Łodzi. Lokalizacja ? Park ?Stawy Jana?, ul. Rzgowska 247.

Z dzielnicowych:
1 W0021 Remont ul. Pomorskiej na terenie osiedla Nowosolna.
2 W0069 Utworzenie bezpiecznej strefy wjazdu do wewnątrz osiedla z wyniesionymi przejściami dla pieszych i rowerzystów. Lokalizacja ? działki: W35-52/2, W34-137/26, W34-111/2.
3 W0073 Skatepark na Widzewie przy Lasku Widzewskim. Lokalizacja ? działki: 29/38, 29/28 (teren w południowej części tzw. Lasu Widzewskiego).
4 W0099 Budowa drogi rowerowej dwukierunkowej wzdłuż ul. Niciarnianej od al. Piłsudskiego do ul. Józefa.
5 W0118 Częściowa modernizacja Centrum Starego Widzewa w kwadracie ulic: Szpitalna, Piłsudskiego, Niciarniana, Józefa oraz przyległych.

Ogólnie dużo inwestycji rowerowych. :mrgreen:
bananan
 
Posty: 206
Rejestracja: 13 Maj 2011, 20:30

Re: Budżet dla Łodzi

Postprzez mysero » 22 Wrz 2013, 09:05

L0148 Skatepark dla Łodzi. Lokalizacja ? Park ?Stawy Jana?, ul. Rzgowska 247.

Tam już jest coś takiego.
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/95 ... ,id,t.html
Byłem w jakiś ładniejszy dzień na stawach, to dzieciaki śmigały.
mysero
 
Posty: 197
Rejestracja: 05 Gru 2011, 09:27

Re: Budżet dla Łodzi

Postprzez Admin_OcenLodz » 29 Wrz 2013, 16:54

Dziś ostatni dzień głosowania!
Administrator też człowiek.
Awatar użytkownika
Admin_OcenLodz
Administrator
 
Posty: 364
Rejestracja: 05 Lut 2011, 00:44
Miejscowość: Łódź

Re: Budżet dla Łodzi

Postprzez Admin_OcenLodz » 30 Wrz 2013, 09:15

Brawo Łodzianie!
W niedzielę, 29 września skończyło się głosowanie nad budżetem obywatelskim. Po godz. 17 ze wstępnych danych UMŁ wynikało, że w głosowaniu udział wzięły 109.442 osoby.
Administrator też człowiek.
Awatar użytkownika
Admin_OcenLodz
Administrator
 
Posty: 364
Rejestracja: 05 Lut 2011, 00:44
Miejscowość: Łódź


Wróć do Inwestycje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron