Od nowego roku zmiana sposobu płacenia za przedszkola w ŁDZ

Tematy związane ze szkołami i uczelniami publicznymi i prywatnymi w Łodzi.

Od nowego roku zmiana sposobu płacenia za przedszkola w ŁDZ

Postprzez Marek » 08 Lis 2011, 10:45

Od nowego roku rodzice będą płacili za zadeklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu, a nie za faktycznie spędzony w palcówce. Zmiana ma wejść w życie od nowego roku - mówił wiceprezydent Piątkowski w porannej audycji Radia Łódź.

Gościem porannego programu Radia Łódź był Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny m.in. za edukację. Piątkowski tłumaczył zamiany w sposobie funkcjonowania przedszkoli. - Rodzice płacą zdecydowanie mniej. Statystycznie jedną trzecią tego co przed zmianą - przekonywał i dodawał. - Ten system sprawił, że w przedszkolach niewiele jest dzieci przed godz. 8. Mało jest po godz. 13, a po godz. 16 nie ma praktycznie w ogóle. To duża radość, że rodzice spędzają więcej czasu ze swoimi dziećmi i spory kłopot dla przedszkoli - mówił wiceprezydent.

Wyjaśnił, że za okres od września do grudnia br. miasto do przedszkoli będzie musiało dopłacić "między trzy a cztery mln zł". - Zadziwiający jest fakt, że rodzice, którzy deklarowali pobyt dłuższy niż pięć godzin i z tego tytułu mieli preferencje przy przyjęciach do przedszkoli, co piąty z nich zabiera dzieci przed godz. 13. Przedszkola są przygotowane do pracy, a stoją puste - mówił.

Piątkowski zapowiedział kolejną zmianę w sposobie naliczania opłat za przedszkola. - Trzeba przygotować się do takiego modelu, że rodzice będą wnosili opłaty za zadeklarowany czas pobytu w przedszkolu - mówił wiceprezydent. Piątkowski tłumaczył, że zmian tych nie wprowadzono z 1 września, bo w wielu gminach takie uchwały były zaskarżane. - Dziś już wypracowaliśmy sobie metodologię i wiemy, jak to zrobić zgodnie z prawem - przekonywał. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku.

Czyli co. Pomysł był spoko, ale człowiek zawsze znajdzie sposób, żeby płacić mniej. A władza i tak znajdzie sposób, żeby wziąć tyle ile chcą :)

Źródło artykułu: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,1060 ... zkola.html
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42

Wróć do Szkoły i uczelnie wyższe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron