Zdać w Łodzi prawo jazdy nie lada wyzwanie!

Wasze doświadczenia, Ośrodki Szkolenia Kierowców w województwie Łódzkim, dyskusje, trasy egzaminacyjne.

Zdać w Łodzi prawo jazdy nie lada wyzwanie!

Postprzez anka » 16 Lip 2012, 12:23

Okazuje się, że w Łodzi NAJTRUDNIEJ zdać egzamin na prawo jazdy w całej Polsce!!
Ze statystyk prowadzonych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wynika, że w mieście Łodzi najtrudniej zdać egzamin. Dopiero co 5 kandydat sięga po upragniony dokument za pierwszym razem, w innych miastach, np. w Ostrołęce zdaje co druga osoba.
Czy Łodzianie nie potrafią jeździć?

"Według raportu przygotowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w ubiegłym roku egzamin z jazdy na kategorię B (samochody osobowe) oblało w Łodzi aż 77,4 proc. kursantów. To najniższa zdawalność w Polsce! Porównywalnie trudno zdać test z jazdy jedynie w Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu, gdzie egzamin praktyczny przechodzi pozytywnie co czwarta osoba (zdawalność ok. 24 proc.). W porównaniu z Łodzią w rankingu znacznie lepiej wypadają także inne WORD-y w naszym województwie. W Skierniewicach zdaje 27,4 proc. kursantów, a w Sieradzu co trzecia osoba (33 proc.)."

Od każdego niezdanego egzaminu można się odwołać i komisyjnie obejrzeć nagarnia z kamer z egzaminu. Okazuje się, że na ok. 170 odwołań w ubiegłym roku (2011) tylko 5 okalało się słusznych.

Można wyciągnąć wniosek, że w mniejszych miejscowościach zdawaloność jest większa,m z powodu mniejszego ruchu, nerwowości na drogach. W mniejszych miastach jest mniej, albo w ogóle nie ma transportu miejskiego (szynowego czy autobusowego), skrzyżowania są mniej skomplikowane.

"Duże znaczenie ma również przygotowanie do egzaminów. W Łodzi jest zarówno dużo dobrych, jak i kiepskich autoszkół. Najlepsze mają 46-proc. zdawalność, najgorsze - zerową. Są szkoły, z których na 20 podchodzących do egzaminu osób nikt nie zdał. Ranking zaniżają nawet duże ośrodki szkolenia. Z 374 kursantów przysłanych w ubiegłym roku przez jedną z autoszkół zdało zaledwie 55 osób."

Myślę, że każdy który podchodził do egzaminu ma tutaj swoje własne zdanie, zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
anka
 
Posty: 138
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:19
Miejscowość: Łódź, Bałuty :)

Re: Zdać w Łodzi prawo jazdy nie lada wyzwanie!

Postprzez matys22 » 22 Lip 2013, 09:08

Wydaję mi się, że przesadzasz dla osoby umiejącej jeździć nie powinno być problemów nie tylko w Łodzi, ale również w innych większych miastach
matys22
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 Lip 2013, 08:30

Re: Zdać w Łodzi prawo jazdy nie lada wyzwanie!

Postprzez Admin_OcenLodz » 05 Wrz 2014, 18:04

Kwestia szczęścia ma tu spore znaczenie niestety.
Administrator też człowiek.
Awatar użytkownika
Admin_OcenLodz
Administrator
 
Posty: 364
Rejestracja: 05 Lut 2011, 00:44
Miejscowość: Łódź


Wróć do Prawo jazdy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron