Strona 1 z 1

Ceny łódzkich działek

PostWysłany: 16 Kwi 2012, 08:48
przez Admin_OcenLodz
W ciągu roku około 5 proc. działek w Łódzkiem zmienia właściciela. W Łodzi na 17,5 tys. działek 800-1.000 jest sprzedawanych. Izabela Ożegalska, prezes łódzkiego okręgu Polskiego Związku Działkowców mówi, że chętnych do zostania działkowcem jest nieco więcej niż sprzedających, w obleganych ogrodach na działkę trzeba czasem poczekać nawet kilka lat.

Przyszły działkowiec musi zapisać się do PZD i uiścić wpisowe w wysokości 180 zł. Kolejna opłata to około 1 tys. zł tzw. wkładu inwestycyjnego, który pokrywa koszty wspólnych inwestycji na działkach, m.in. podłączenia wody, prądu, postawienia ogrodzenia. Działkowcy płacą też składkę w wysokości 19 gr za mkw. działki rocznie.

Największym wydatkiem jest kupno samej działki, bo poprzedniemu właścicielowi trzeba zapłacić za drzewa posadzone na działce, dróżki i altanki. Ceny działek różnią się bardzo w zależności od lokalizacji i zabudowy. Najdrożej jest oczywiście w Łodzi.

350-metrowy ogródek w łódzkim ROD Dalia wyceniono na 19 tys. zł. W tej cenie jest domek z piwnicą i gankiem, zagospodarowany ogródek z tujami, drzewami owocowymi i nowym ogrodzeniem.

Źródło artykułu: http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1364 ... 28c7,1,3,5

W ROD Księży Młyn w Łodzi, gdzie jest ponad 900 działek, na sprzedaż wystawiono w tym roku sześć. Mają po około 300 mkw., ich ceny wahają się od 5,5 do 20 tys. zł. Chętni muszą dogadać się bezpośrednio z poprzednim użytkownikiem.